Dolár oslabil voči košu šiestich mien, ceny ropy stúpli

NEW YORK 17. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok stúpli. Dôvodom je oslabenie amerického dolára. Ten oslabil voči košu šiestich mien a ropa aj iné komodity denominované v dolároch tak pre majiteľov iných mien zlacneli.

„Ak máme vybrať dnešný motor rastu, je to dolár, ktorý sa dostal pod tlak,“ povedal analytik spoločnosti Tradition Energy Gene McGillian.

Zároveň dodal, že očakávania monetárnych stimulov zo strany centrálnych bánk „zatraktívnia komodity“.

Končiace júnové dodávky britskej ropy Brent posilnili o 12 centov na 103,80 USD za barel. Ceny júlových dodávok ropy Brent zdraželi o 28 centov na 103,78 USD za barel. Ceny americkej ropy sa zvýšili o 86 centov na 95,16 USD za barel. Ceny zlata vo štvrtok spadli na štvortýždňové minimum. Dôvodom bolo nedávne oslabenie jeho cien pod úroveň 1 400 USD za uncu, pretože tento vývoj bol podnetom pre investorov, aby obrátili svoj záujem na iné aktíva.

„Ceny zlata sa dostali pod psychologickú hranicu 1 400 USD za uncu, a to by mohlo krátkodobo znamenať dodatočný ďalší tlak na zlato,“ uviedol analytik spoločnosti HSBC James Steel. Spotová cena zlata bola o 21:28 GMT na úrovni 1 386,05 USD za uncu, čo bolo o 0,4 % menej ako záverečná hodnota zo štvrtka. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 9,30 USD na 1 386,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...