Dolár posilnil, brzdili ho však ekonomické správy z USA

LONDÝN 7. januára (WEBNOVINY) – Dolár v utorok posilnil voči euru aj oproti jenu. Jeho posilnenie však brzdili ekonomické správy z USA, ktoré boli sklamaním, a ďalší pokles globálnych akciových trhov.

Dva ukazovatele aktivity v americkom sektore služieb naznačili, že rast odvetvia sa v decembri spomalil, z čoho vyplýva, že ekonomika krajiny sa zväčšuje miernym tempom.

Dolár voči jenu v utorok stúpol o 0,1 % na 104,36 JPY/USD po tom, ako v pondelok oproti japonskej mene oslabil o 0,6 %. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, si pripísal 0,1 % a posilnil na 80,739 bodu. Spoločná európska mena voči doláru oslabila o 0,1 % na 1,3619 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...