Dolár posilnil voči euru aj oproti jenu

LONDÝN 6. mája (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok posilnil. Euru sa nedarilo v dôsledku ďalších dôkazov o slabosti Európskej menovej únie.

Podľa analytikov by euro mohlo ešte viac oslabiť po tom, ako šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi minulý týždeň naznačil možnosť negatívnych úrokových sadzieb.

Predpokladalo sa, že v najbližších týždňoch oslabí aj jen vzhľadom na prísľub japonskej centrálnej banky, že do ekonomiky napumpuje 1,4 bil. USD.

Euro si oproti doláru odpísalo 0,1 % a kleslo na 1,3103 USD/EUR. Dolár voči jenu stúpol o 0,2 % na 99,23 JPY/USD. Počas predošlého obchodovania pritom posilnil až na 99,455 JPY/USD, čiže najvyššie za viac ako týždeň.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, si pripísal 0,1 % a stúpol na 82,168 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...