Dolár posilnil voči euru aj oproti jenu

LONDÝN 16. mája (WEBNOVINY) – Dolár sa vo štvrtok nachádzal na takmer šesťtýždňovom maxime voči euru a v blízkosti 4,5-ročného maxima oproti jenu.

Dôvodom boli očakávania, že v USA sa obmedzí program nákupov aktív zo strany Federálneho rezervného systému (Fed) a v eurozóne sa menová politika ešte viac uvoľní.

Euro voči doláru oslabilo o 0,1 % na 1,2870 USD/EUR, čiže bolo neďaleko šesťtýždňového minima 1,2843 USD/EUR, na ktoré spadlo v priebehu stredajšieho obchodovania po správe o zmenšení ekonomiky eurozóny.

Dolár oproti japonskej mene posilnil o 0,2 % na 102,51 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, stúpol o 0,1 % na 83,878 bodu. Index sa tak nachádzal neďaleko vlaňajšieho vrcholu 84,10 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...