Dolár posilnil voči jenu aj oproti euru

NEW YORK 11. marca (WEBNOVINY) – Dolár v pondelok voči hlavným svetovým menám posilnil v reakcii na piatkovú správu, ktorá ukázala, že v ekonomike USA vo februári vzniklo viac pracovných miest, ako sa očakávalo.

Táto správa totiž posilnila optimistický pohľad na najväčšiu svetovú ekonomiku.

Povzbudzujúce údaje o vývoji zamestnanosti v USA podporili špekulácie o tom, že americký Federálny rezervný systém (Fed) by mohol ustúpiť od svojej mimoriadne voľnej menovej politiky.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, oproti predošlému obchodovaciemu dňu mierne posilnil, a to na 82,793 bodu.

Dolár voči jenu stúpol o 0,1 % na 96,12 JPY/USD. Oproti doláru, ktorému sa darilo, spoločná európska mena oslabila o 0,1 % na 1,2994 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...