Dolár posilnil voči jenu aj oproti euru

LONDÝN 17. mája (WEBNOVINY) – Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, v piatok stúpol.

Išlo o reakciu na zintenzívnenie diskusie o to, či americký Federálny rezervný systém (Fed) v neskoršej časti tohto roka zredukuje svoj program nákupov aktív.

Index si pripísal 0,42 % a posilnil na 83,935 bodu. Oproti japonskému jenu americká mena stúpla o 0,15 % na 102,35 JPY/USD.

Očakávania, že Európska centrálna banka (ECB) by mohla zaviesť negatívne depozitné sadzby, udržiavali spoločnú európsku menu v blízkosti jej nedávneho šesťtýždňového minima.

Euro oproti doláru oslabilo na 1,2863 USD/EUR, čiže sa nachádzalo neďaleko stredajšieho šesťtýždňového minima 1,2843 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...