Dolár posilnil voči jenu aj oproti euru

LONDÝN 8. januára (WEBNOVINY) – Dolár v stredu stúpol voči jenu, keďže utorková pozitívna správa o vývoji amerického zahraničného obchodu obnovila záujem globálnych investorov o riskantnejšie aktíva.

Americká mena oproti jenu vzrástla o 0,5 % na 105,07 JPY/USD. Ešte viac sa tak vzdialila od pondelkového dvojtýždňového minima 103,88 JPY/USD a smerovala k minulotýždňovému päťročnému maximu 105,45 JPY/USD.

Dolár vykompenzoval aj skoršie straty voči spoločnej európskej mene a posilnil o 0,1 % na 1,3604 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, sa vyšplhal na mesačné maximum 80,954 bodu. Neskôr ustúpil na 80,943 bodu, čo však stále znamenalo, že oproti predošlému dňu bol vyššie o 0,1 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...