Dolár sa ocitol na päťročnom maxime voči jenu

TOKIO 26. decembra (WEBNOVINY) – Dolár sa vo štvrtok ocitol na päťročnom maxime voči japonskému jenu, keď ho podporili očakávania, že silné zotavenie americkej ekonomiky umožní tamojšej centrálnej banke v budúcom roku obmedziť stimulačné opatrenia.

V rannom ázijskom obchodovaní dolár posilnil na 104,645 JPY/USD, neskôr klesol o 0,2 % na 104,62 JPY/USD. Dolárový index posilnil mierne, na 80,589 bodu. Euro sa obchodovalo bez výraznejšej zmeny na úrovni 1,3672 USD/EUR, čo znamenalo pokles z minulotýždňového maxima 1,3812 USD/EUR.

Veľká časť finančných centier v Európe a na americkom kontinente zostávala vo štvrtok pre vianočné sviatky zatvorená po tom, čo sa vo väčšine z nich neobchodovalo ani v predchádzajúci deň, upozornila agentúra Reuters.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...