Dolár stúpol voči libre a jenu, voči euru sa nezmenil

LONDÝN 9. júla (WEBNOVINX) – Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, v utorok posilnil a priblížil sa k svojmu nedávnemu trojročnému maximu.

Zvýšil sa pritom počet investorov, ktorí rátajú s ďalším rastom americkej meny.

Najvýraznejšie dolár vzrástol oproti britskej libre po tom, čo slabšie ekonomické údaje z krajiny, ako sa očakávalo, zatlačili libru smerom k jej trojročnému minimu. Dolárový index stúpol o 0,2 % na 84,343 bodu.

Hodnota spoločnej európskej meny voči doláru sa nezmenila a zostala na úrovni 1,2860 USD/EUR. Libra však spadla o 0,8 % na 1,4832 USD/GBP.

Oproti japonskému jenu dolár posilnil o 0,2 % na 101,17 JPY/USD, keďže sa predpokladá, že Bank of Japan bude pokračovať vo svojom agresívnom menovom stimule.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...