Dolár v piatok posilnil voči jenu

LONDÝN 2. augusta (WEBNOVINY) – Dolár v piatok opäť posilnil voči jenu a polepšil si aj dolárový index vďaka očakávaniam, že pozitívny vývoj na trhu práce dotlačí americkú centrálnu banku k skorému ukončeniu monetárnych stimulov.

Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň klesol na 5,5-ročné minimum a spracovateľský priemysel najväčšej svetovej ekonomiky v júli rástol najrýchlejším tempom za dva roky.

Investori čakajú na správu o zamestnanosti, ktorá má neskôr v piatok zverejniť federálne ministerstvo práce. Ekonómovia oslovení agentúrou Reuters odhadujú, že v ekonomike USA bez zahrnutia poľnohospodárstva vzniklo v júli 184 tis. pracovných miest.

To by mohlo zvýšiť šance, že Federálny rezervný systém (Fed) začne už v septembri utlmovať stimulačné opatrenia.

Dolár posilnil o 0,25 % na 99,81 USD/EUR po tom, čo si vo štvrtok pripísal 1,7 %, čo bol najvyšší denný nárast za štyri mesiace. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, posilnil na 825,406 bodu. Euro sa voči doláru obchodovalo bez výraznejších zmien na úrovni 1 3212 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...