Dolár v pondelok posilnil voči euru aj jenu

LONDÝN 12. augusta (WEBNOVINY) – Americký dolár v pondelok posilnil vďaka očakávaniam, že Federálny rezervný systém (Fed) v reakcii na správy z ekonomiky začne čoskoro sťahovať monetárne stimuly.

Na euro negatívne vplývala správa týždenníka Der Spiegel, podľa ktorého nemecká centrálna banka varovala, že Grécko bude začiatkom budúceho roka potrebovať ďalšiu finančnú pomoc.

Grécka ekonomika podľa údajov, ktoré zverejnil v pondelok tamojší štatistický úrad, v druhom kvartáli klesla o 4,6 %, pričom v recesii sa nachádza už šiesty rok.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, posilnil o 0,3 % na 81,408 bodu. Voči jenu si americká mena pripísala 0,4 % a obchodovala sa na úrovni 96,72 JPY/USD. Euro oproti doláru kleslo o 0,2 % na 1,3308 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...