Dolár v utorok posilnil voči jenu

LONDÝN 14. januára (WEBNOVINY) – Dolár v utorok posilnil voči japonskému jenu o viac ako pol percenta a oproti euru zaznamenal miernu stratu.

Väčšina bánk počíta s ďalším zhodnocovaním americkej meny po tom, čo tamojšia centrálna banka koncom vlaňajška oznámila plán ústupu od extrémne uvoľnenej menovej politiky, kým centrálne banky v Európe a Japonsku zvažujú ďalšie opatrenia na podporu hospodárskeho rastu.

Výpredaj dolára, ktorý nasledoval po piatkových slabých údajoch z trhu práce USA, tak môže znamenať iba prechodnú korekciu, uviedla agentúra Reuters.

Dolár voči jenu posilnil o 0,58 % na 103,57 JPY/USD, keď v predchádzajúci deň stratil viac než 1 %. Euro oproti doláru vzrástlo o 0,1 % na 1,3680 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...