Dolár vzrástol oproti euru aj voči jenu

LONDÝN 18. decembra (WEBNOVINY) – Dolár v stredu posilnil voči euru aj oproti jenu.

Pomohol mu rast výnosov z amerických dlhopisov, keďže investori čakali na to, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) rozhodne v otázke začatia redukcie menových stimulov.

„Väčšina na trhu predpokladá, že Fed začatie redukcie odloží, ale ak by rozhodol o obmedzení stimulov, potom nastane okamžitá reakcia, ktorá posunie dolár vyššie,“ povedal Daragh Maher z banky HSBC.

Decembrové posilnenie indexu podnikateľskej dôvery v Nemecku, ktorý zostavuje inštitút Ifo, bolo v súlade s očakávaniami a preto na euro nemalo nijaký vplyv.

Spoločná európska mena voči doláru mierne oslabila, a to na 1,3751 USD/EUR. Dolár oproti jenu posilnil o 0,2 % na 102,90 JPY/USD. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, tiež mierne stúpol, a to na 80,079 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...