Dolárový index pred vystúpením šéfa Fed-u klesol

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Dolárový index sa v stredu držal v blízkosti trojtýždňových miním. Investori čakali na vyjadrenia šéfa Federálneho rezervného systému Bena Bernankeho pred začiatkom jeho dvojdňového vystúpenia v americkom Kongrese.

Trhy čakajú na signály, kedy by mohol Fed začať s obmedzovaním stimulačných opatrení. Minulý týždeň Bernanke naznačil, že Fed by mohol pri voľnej menovej politike zotrvať dlhší čas, čo výrazne zatlačilo na dolár.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, bol na úrovni 82,595 bodu, teda neďaleko trojtýždňového minima 82,395 bodu, na ktorom sa ocitol v utorok.

Dolár klesol aj voči britskej libre, ktorá sa vyšplhala na dvojtýždňové maximum 1,5247 USD/GBP. Libru podporilo zverejnenie protokolu zo zasadnutia britskej centrálnej banky, podľa ktorého rozšírenie programu nákupu dlhopisov tento mesiac odmietlo všetkých deväť členov jej menovej rady.

Euro voči doláru kleslo o 0,2 % na 1,3142 USD/EUR. Dolár si k japonskému jenu pripísal 0,6 % a obchodoval sa na úrovni 99,64 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...