Dolárový index sa odrazil od mesačného minima

LONDÝN 23. júla (WEBNOVINY) – Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, sa v utorok odrazil od svojho mesačného minima.

Predpokladal sa však negatívny vplyv očakávaní, že americká menová politika zostane voľná, kým sa v ekonomike USA neprejavia známky trvalého zotavovania. Index stúpol o 0,1 % na 82,296 bodu.

Oproti japonskému jenu dolár stúpol o 0,3 % na 99,97 JPY/USD. Počas predošlého obchodovania však oslabil na týždňové minimum 99,14 JPY/USD.

Hodnota eura voči doláru sa nezmenila a bola na úrovni 1,3180 USD/EUR. Spoločná európska mena však bola v blízkosti svojho mesačného maxima 1,32185 USD/EUR, na ktoré sa dostala v pondelok.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...