Dolárový index sa zotavil z nedávnych strát

LONDÝN 30. júla (WEBNOVINY) – Dolár sa v utorok zotavil z nedávnych strát, keď ho podporili očakávania, že americká centrálna banka (Fed) tento týždeň načrtne predstavy o časovom pláne obmedzenia stimulačných opatrení v ďalšej časti roka.

Spoločnú menu zase v utorok podporila správa Európskej komisie o zlepšení ekonomickej dôvery v eurozóne.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, posilnil o 0,1 % na 81,756 bodu. Zotavil sa tak z päťtýždňového minima 81,499 bodu, na ktorom sa ocitol v pondelok. Euro voči doláru posilnilo o 0,1 % na 1,3273 USD/EUR.

Dolár v posledných týždňoch strácal pod vplyvom vyjadrení šéfa americkej centrálnej banky (Fed) Bena Bernankeho, ktorý zdôraznil, že extrémne voľná menová politika je zatiaľ potrebná. Investori však podľa analytikov nepristúpili k plošným výpredajom americkej meny pre očakávania, že Federálny rezervný systém v najbližších mesiacoch utlmí ponuku stimulačných opatrení, uviedla agentúra Reuters. Americká centrálna banka ukončí svoje dvojdňové zasadnutie v stredu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...