Dopyt po rope tohto roku porastie, odhaduje to OPEC

VIEDEŇ 10. mája (WEBNOVINY) – Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v máji mierne revidovala prognózu rastu svetového dopytu po rope pre rok 2012 smerom nahor.

OPEC o tom informoval vo štvrtok. Organizácia odhaduje, že dopyt po rope dosiahne v tomto roku výšku 88,67 mil. barelov denne, čo je o 0,9 mil. barelov denne viac ako v roku 2011.

OPEC v aprílovej prognóze odhadoval, že tohtoročný dopyt dosiahne mierne nižšiu úroveň 88,64 mil. barelov denne.

Dôvodom revízie odhadu smerom nahor je stabilná situácia v americkej ekonomike a zatvorenie jadrovej elektrárne v Japonsku, ktoré znamená zvýšenie dopytu po rope.

„V súčasných podmienkach stabilizácie americkej ekonomiky a uzatvorenia jadrovej elektrárne v Japonsku dopyt po rope, prinajmenšom v krátkodobom časovom horizonte, zastaví svoj klesajúci trend a zaznamená rast“, uvádza sa v stanovisku OPEC.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...