Dorovnanie s českými dôchodkami nevybavujú, treba si počkať

BRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa (SP) v súčasnosti dorovnávanie slovenských dôchodkov z Českej republiky nevybavuje. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.

Zároveň upozorňuje občanov, ktorí majú nárok na takzvaný dorovnávací príspevok, aby oň zatiaľ nežiadali. SP čaká, kým rozhodnutie českej vlády, ktorá príspevok k slovenským dôchodkom z čias federácie v týchto dňoch schválila, definitívne odobrí i parlament.

Príspevok má navýšiť dôchodky tým, ktorí poberajú, alebo ešte len budú poberať časť dôchodku z Českej republiky a časť zo Slovenska, a ktorých súčet je nižší, ako by bol starobný dôchodok vyplácaný iba z Českej republiky.

„Pre odpovede na otázky, kto bude mať nárok na dorovnanie slovenských dôchodkov z ČR, ako a kde je možné si podať žiadosť o dorovnanie slovenského dôchodku, je potrebné kontaktovať Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky, resp. Českú správu sociálneho zabezpečenia,“ uviedol Višváder.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...