Dôvera amerických spotrebiteľov sa zhoršila

NEW YORK 16. marca (WEBNOVINY) – Nálada amerických spotrebiteľov sa začiatkom marca zhoršila, keďže rastúce ceny benzínu vyššie posunuli inflačné očakávania Američanov pre najbližší rok.

Index spotrebiteľskej dôvery, ktorý zostavujú Thomson Reuters a Michiganská univerzita, podľa predbežných údajov oslabil na 74,3 bodu z februárových 75,3 bodu.

Analytici pritom očakávali, že posilní na úroveň 76 bodov.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že Američania v najbližšom roku predpokladajú infláciu na úrovni 4 %, čo je najväčšie inflačné očakávanie od mája minulého roka.

Vo februári obyvatelia USA predpokladali, že inflácia v najbližšom roku bude 3,3 %. Index hodnotiaci terajšie ekonomické podmienky posilnil na 84,2 bodu z úrovne 83 bodov, ale index merajúci aký vývoj spotrebitelia očakávajú, klesol na 68 bodov z úrovne 70,3 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...