Dôvera nemeckých investorov sa zlepšila, môže za to ECB

MANNHEIM 18. septembra (WEBNOVINY) – Dôvera nemeckých investorov po štyroch mesiacoch poklesu v septembri opäť vzrástla. Index dôvery podľa údajov, ktoré zverejnil v utorok inštitút ZEW, posilnil na mínus 18,2 bodu z augustovej hodnoty mínus 25,5 bodu.

Konsenzuálny odhad analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters počítal so zlepšením na mínus 19 bodov. K zlepšeniu dôvery mohol podľa inštitútu prispieť zámer Európskej centrálnej banky vykupovať dlhopisy štátov, ktoré požiadajú o pomoc zo záchranného mechanizmu eurozóny.

ZEW očakáva, že hospodársky rast bude v nasledujúcich šiestich mesiacoch menej dynamický, oslabenie však má byť skôr mierne. Index vychádza z prieskumu, v rámci ktorého inštitút medzi 31. augustom a 17 septembrov oslovil 263 analytikov a investorov. Osobitný ukazovateľ súčasných podmienok v septembri oslabil na 12,6 bodu z augustových 18,2 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...