Dôvera nemeckých spotrebiteľov rastie, ekonomika posilní

BERLÍN 27. februára (WEBNOVINY) – Dôvera nemeckých spotrebiteľov posilnila vďaka zlepšeným očakávaniam budúceho vývoja najväčšej európskej ekonomiky.

Uviedla to v stredu agentúra GfK. Jej index dôvery zameraný do budúcnosti pre marec vzrástol na 5,9 bodu z februárových 5,8 bodu.

Spotrebiteľský optimizmus rastie v čase, kedy prognózy naznačujú, že po oslabení medzi októbrom a decembrom nemecká ekonomika v aktuálnom kvartáli opäť posilní, uviedla agentúra.

Dôveru nemeckých spotrebiteľov podporuje aj silný trh práce. Miera nezamestnanosti v Nemecku bola v januári na úrovni 7,4 %, čo je priaznivé číslo v porovnaní s krajinami eurozóny, ktoré najviac zasiahla dlhová kríza uviedla GfK.

Pre vývoj spotrebiteľskej dôvery bude v tomto roku kľúčová práve situácia na trhu práce, dodáva agentúra.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...