ECB má dať prednosť kvalite pred rýchlosťou, tvrdí jej člen

VIEDEŇ 18. septembra (WEBNOVINY) – Európska centrálna banka (ECB) by sa nemala ponáhľať s prevzatím zodpovednosti za dohľad nad bankami v eurozóne skôr, než bude pripravená.

V pondelok to vyhlásil člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Ewald Nowotny. „V otázke bankového dohľadu musíme uprednostniť kvalitu pred rýchlosťou,“ povedal Nowotny.

Európska komisia počíta s tým, že ECB začne vykonávať dozor nad bankami v eurozóne v polovici budúceho roku. Nowotny považuje tieto očakávania za ambiciózne.

Európska komisia minulý týždeň vydala návrhy, ktoré povedú k vytvoreniu jednotného dohľadu nad bankami v eurozóne. Podľa nej ide o významný krok k posilňovaniu hospodárskej a menovej únie.

V rámci nového jednotného mechanizmu bude konečnú zodpovednosť za osobitné úlohy dohľadu týkajúce sa finančnej stability všetkých bánk v eurozóne niesť ECB. Nečlenské krajiny eurozóny sa budú môcť tiež zapojiť na dobrovoľnom základe.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...