Ekonomická dôvera eurozóny je najnižšia za takmer tri roky

BRUSEL 30. mája (WEBNOVINY) – Index ekonomickej dôvery v eurozóne, ktorý zostavuje Európska komisia (EK), klesol v máji viac, než sa čakalo a dostal sa na najnižšiu úroveň za takmer tri roky, čo posilnilo očakávania, že ekonomika eurozóny v druhom kvartáli oslabí.

Index dôvery v 17-člennej menovej únii oslabil o 2,3 bodu na 90,6 bodu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že index klesne iba na úroveň 92 bodov.

Nálada sa zhoršila v sektoroch ako priemysel, služby, maloobchod a stavebníctvo. Čo sa týka jednotlivých krajín, nálada klesla vo všetkých členských štátoch okrem Rakúska a Malty. Údaje za Írsko dostupné neboli.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...