Ekonomika eurozóny by sa mala stabilizovať, tvrdí šéf ECB

FRANKFURT 10. januára (WEBNOVINY) – Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok uviedla, že posledné ekonomické prieskumy ukázali známky stabilizácie, čo naznačuje zlepšenie hospodárstva v druhej časti tohto roka.

„Očakáva sa, že slabosť ekonomiky eurozóny bude pokračovať v roku 2013,“ povedal šéf ECB Mario Draghi na tlačovej konferencii po zasadaní banky.

„V neskoršej časti roka 2013 by sa ekonomická aktivita mala postupne zotavovať,“ dodal.

„Niekoľko ukazovateľov sa vo všeobecnosti stabilizovalo, hoci na nízkych úrovniach, a dôvera na finančných trhoch sa výrazne zlepšila,“ uviedol ďalej Draghi.

ECB vo štvrtok ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni 0,75 %.

Šéf ECB okrem toho zopakoval názor banky, že inflácia v eurozóne, ktorá bola v decembri na úrovni 2,2 %, v priebehu tohto roka klesne pod 2 %.

Cieľom centrálnej banky Európskej menovej únie je inflácia tesne pod hranicou 2 %. „V horizonte, ktorý je relevantný pre menovú politiku, by inflačné tlaky mali zostať pokojné,“ konštatoval Draghi.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...