Enterprise Investors rozdala „Diamanty slovenského biznisu“

19.9.2012

BRATISLAVA 19. septembra (WBN/PR) – Štvrtý ročník rebríčka „Diamanty slovenského biznisu“, hodnotiaceho dynamiku rastu slovenských firiem, ktorý organizuje biznis magazín Profit a spoločnosť Enterprise Investors, má svojich víťazov.

„Rebríček každoročne ponúka relevantný obraz o tom, ako si počínajú malé a stredné podniky a ako dynamicky rastú jednotlivé odvetvia a regióny na Slovensku. Kým veľké firmy sa v podobných súťažiach predbiehajú o víťazstvo, majiteľov malých a stredných podnikov treba k takémuto prístupu motivovať. Súťaž Diamanty slovenského biznisu zároveň prispieva aj k ochote firiem zverejňovať svoje hospodárske výsledky a úspechy“, zhodnotil Ivan Jakúbek, riaditeľ Enterprise Investors pre SR a ČR.

Najdynamickejšie rastúcou firmou západného Slovenska je spoločnosť Sygic, a.s. V rámci stredného Slovenska obsadila víťaznú priečku spoločnosť VUM, a.s., a najdynamickejšie rastúcou firmou východného Slovenska sa stala spoločnosť Montin s.r.o.

Štvrtý ročník súťaže priniesol aj novinku v podobe dvoch nových kategórií. Možnosť získať ocenenie tak dostali aj spoločnosti, ktoré sa nemuseli ocitnúť na čele rebríčka, ale vynikli v iných parametroch. Organizátori sa tento rok rozhodli poukázať na komunikáciu v online prostredí a dynamiku rastu počtu zamestnancov. V kategórii Najlepší online marketing si cenu odniesla spoločnosť Sygic, a.s. a za Najdynamickejší nárast zamestnancov bola ocenená spoločnosť TANGO LN, spol. s r.o. Spoločnosť Sygic, a.s. sa zároveň stala absolútnym diamantom večera, a teda najdynamickejšie rastúcou firmou Slovenska v segmente malých a stredných podnikov.

Do súťaže boli zaradené firmy založené najneskôr v roku 2008, dosahujúce ročné tržby od 2 do 20 mil. eur so zdravou mierou zadlženosti a ziskovým hospodárením prinajmenšom za ostatné dva roky. Spoločnosti boli vyhodnotené podľa dynamiky rastu tržieb a podľa výkonnosti v rokoch 2009 až 2011.Organizátormi ocenenia sú biznis magazín Profit a spoločnosť Enterprise Investors v spolupráci so spoločnosťou Coface Slovakia.