Envirorezort má dlhodobé finančné suchoty, chce viac peňazí

17.8.2012

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Ministerstvo životného prostredia je dlhodobo finančne poddimenzované a preto sa bude pri ďalších rokovaniach usilovať o získanie dodatočných zdrojov pre činnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákona.

Pre agentúru SITA to na margo zverejnenia prvého návrhu štátneho rozpočtu ministerstvom financií uviedol hovorca ministerstva životného prostredia Maroš Stano.

„Ide zatiaľ o prvú verziu rozpočtu verejnej správy,“ dodal.

Vyššie výdavky ministerstva životného prostredia v roku 2013 oproti minulému roku o približne 200 miliónov eur súvisia s intenzívnejším čerpaním európskych peňazí na projekty v oblasti životného prostredia.

Ide podľa jeho slov o oblasť vodného hospodárstva a napĺňanie záväzkov Slovenska voči Európskej únii v oblasti zásobovania pitnou vodou, kanalizácie a preventívnych protipovodňových opatrení.

„Zvyšujú sa výdavky na projekty z európskych peňazí v oblasti ochrany ovzdušia alebo odpadového hospodárstva, ako je recyklácia odpadov alebo eliminácia environmentálnych záťaží,“ poznamenal hovorca envirorezortu Maroš Stano a dodal, že naopak výdavky na administratívu sú nižšie o 15 percent.