Estónci mali v prvom kvartáli priemernú mzdu 900 eur

TALLINN 24. mája (WEBNOVINY) – Priemerná mesačná hrubá mzda v Estónsku v prvom štvrťroku tohto roka medziročne posilnila o 6,3 % na sumu 900 eur, po tom ako v štvrtom kvartáli vlaňajška medziročne stúpla o 5,9 %.

Informoval o tom v piatok štatistický úrad krajiny. Priemerná hrubá mzda v Estónsku bola v januári tohto roka v sume 876 eur, vo februári na úrovni 882 eur a v marci vo výške 940 eur.

Priemerná mesačná hrubá mzda v krajine v prvom kvartáli bez nepravidelných odmien stúpla o 6,5 %. Reálne estónske zárobky, ktoré zohľadňujú aj infláciu, sa za január až marec tohto roka zvýšili o 2,7 %.

Oproti prvému štvrťroku 2012 priemerná hrubá mzda v prvom štvrťroku tohto roka najviac vzrástla v spoločnostiach podnikajúcich v oblasti realít, a to o 13,9 %.

Priemerné hrubé platy v estónskom verejnom sektore za január až marec medziročne stúpli o 6,3 % a v súkromnom sektore o 6,4 %. Zamestnanci verejného sektora mesačne zarábali 918 eur a zamestnanci súkromného sektora 894 eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...