EÚ je pripravená poskytnúť Portugalsku ďalšiu pomoc

LISABON 31. decembra (WEBNOVINY) – Európska únia je pripravená poskytnúť Portugalsku ďalšiu pomoc po tom, ako v máji budúceho roka skončí platnosť súčasného úverového programu.

Vyhlásil to európsky komisár pre ekonomiku a menové záležitosti Olli Rehn. „Európa dodrží svoje slovo a bude aj naďalej pomáhať Portugalsku, ale iba pod podmienkou, že bude pokračovať v súčasných reformách,“ dodal. Absolútnou prioritou je podľa neho úspešne dokončiť súčasný program.

Rehn zároveň upozornil, že je „nevyhnutné, aby Portugalsko v nasledujúcich rokoch dodržiavalo rozpočtovú disciplínu a realizovalo štrukturálne reformy“. Krajina čerpá záchranný úver vo výške 78 mld. eur, pričom portugalský úverový program sa končí v máji budúceho roku. Portugalsko sa potom musí vrátiť na finančné trhy a financovať sa samostatne. Mnohí analytici si však kladú otázku, či to Portugalsko zvládne. Zároveň zastávajú názor, že krajina by mohla potrebovať ďalšiu podporu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...