EÚ potrebuje podľa šéfa BMW na vyriešenie krízy aj päť rokov

BERLÍN 2. mája (WEBNOVINY) – Podľa šéfa nemeckého výrobcu luxusných automobilov BMW európske vlády potrebujú najmenej päť ďalších rokov na prekonanie príčin dlhotrvajúcej dlhovej krízy regiónu.

„Nemyslím si, že je to pesimistický predpoklad,“ povedal šéf BMW Norbert Reithofer. Podnikateľské prostredie v Európe sa podľa neho „stáva dokonca ešte neistejšie a volatilnejšie“.

Zároveň vylúčil oživenie dopytu po autách v kľúčových štátoch regiónu z krátkodobého hľadiska. Globálny predaj najväčšieho výrobcu luxusných áut na svete vzrástol v apríli o „stredné jednociferné číslo“, uviedol ďalej bez uvedenia podrobností.

Predaj vozidiel značky BMW v marci stúpol o 4 % na 159 195 predaných vozidiel. Bol to najlepší mesačný výsledok v histórii spoločnosti. V prvom kvartáli stúpol počet predaných automobilov BMW o 7 % na rekordných 381 404 vozidiel.

Spoločnosti sa v darilo predovšetkým v USA a v Číne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...