Euro kleslo voči doláru aj oproti jenu

LONDÝN 13. marca (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v stredu oslabila voči doláru a jenu v reakcii na rast nákladov Talianska na požičiavanie si na aukcii dlhopisov.

Dopyt pri stredajšom predaji talianskych dlhopisov bol slabší a výnosy z nich stúpli v porovnaní s predošlou aukciou. Dôvodom bola politická neistota v krajine.

Oproti doláru euro v porovnaní s predošlým dňom kleslo o 0,3 % na 1,3001 USD/EUR. Dostalo sa tak blízko k nedávnemu trojmesačnému minimu 1,2955 USD/EUR.

Voči jenu euro oslabilo o 0,7 % na 124,40 JPY/EUR. Dolár voči jenu klesol o 0,4 % na 95,65 JPY/USD. Trochu tak ustúpil z 3,5-ročného maxima 96,71 JPY/USD, na ktoré sa vyšplhal v utorok.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...