Euro kleslo voči doláru aj oproti jenu

LONDÝN 2. apríla (WEBNOVINY) – Euro v utorok oslabilo. Negatívne na neho vplývalo to, že index nákupných manažérov (PMI) priemyselného sektora eurozóny za marec zintenzívnil obavy o výhľad spoločnej európskej meny, keďže naznačil ďalší pokles priemyselnej aktivity.

Japonský jen posilnil, ale ustúpil z mesačného maxima, na ktoré sa dostal počas skoršieho obchodovania.

Okresanie úvodných ziskov spôsobili očakávania uvoľnenia menovej politiky v Japonsku, ktoré zabrzdili dopyt po japonskej mene.

Euro voči doláru kleslo o 0,1 % na 1,2833 USD/EUR, čiže sa nachádzalo neďaleko štvormesačného minima 1,2750 USD/EUR, na ktoré spadlo minulý týždeň.

Spoločná európska mena o 0,1 % oslabila aj oproti jenu, a to na 119,64 JPY/EUR. Hodnota dolára voči jenu sa takmer nezmenila a bola na úrovni 93,23 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...