Euro kleslo voči doláru, ale výrazne stúplo oproti jenu

NEW YORK 4. apríla (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena voči doláru vo štvrtok klesla na najnižšiu úroveň za viac ako štyri mesiace.

Išlo o reakciu na slová šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, ktorý naznačil, že banka by mohla zredukovať úrokové sadzby. Euro oslabilo až na 1,2745 USD/EUR, čiže spadlo najnižšie od polovice novembra.

Neskôr sa zotavilo na 1,2784 USD/EUR, ale oproti predošlému obchodovaciemu dňu aj tak bolo slabšie o 0,5 %.

Japonský jen však klesol ešte prudšie, keďže centrálna banka krajiny ohlásila agresívne opatrenia na uvoľnenie menovej politiky. Dolár voči jenu stúpol až na 95,67 JPY/USD, čiže sa priblížil k 3,5-ročnému maximu 96,71 JPY/USD, na ktorom bol 12. marca.

Neskôr ustúpil na 95,57 JPY/USD, čiže oproti predošlému dňu bol vyššie o 2,7 %. Euro voči jenu tiež výrazne posilnilo. Pripísalo si 2,3 % a stúplo na 122,22 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...