Euro kleslo voči doláru, posilnilo oproti jenu

LONDÝN 4. januára (WEBNOVINY) – Dolár v piatok pokračoval v posilňovaní. Voči jenu sa dostal najvyššie za takmer 2,5 roka a vzrástol aj voči euru.

Dôvodom bolo to, že záznam z ostatného zasadania amerického Federálneho rezervného systému (Fed) prekvapil trhy neochotou niektorých tvorcov menovej politiky rozšíriť program nákupov aktív.

„Po zverejnení záznamu trhy možno očakávajú, že Fed obmedzí svoje nákupy aktív alebo skráti obdobie, počas ktorého bude v týchto nákupoch pokračovať,“ povedal Richard Falkenhall z banky SEB.

Dolár voči jenu stúpol najvyššie od polovice júla 2010, a to na 88,34 JPY/USD. Oproti predošlému dňu bol vyššie o 1,2 %. Voči spoločnej európskej mene dolár vzrástol na trojtýždňové maximum. Euro si odpísalo 0,2 % a jeho kurz bol 1,3006 USD/EUR. Spoločná európska mena však posilnila oproti jenu, a to o 0,9 % na 114,80 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...