Euro na maxime nevydržalo, kleslo voči doláru i jenu

LONDÝN 18. septembra (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v utorok oslabila v dôsledku vyberania ziskov po tom, ako v pondelok stúpla na štvormesačné maximum voči doláru aj jenu.

Vplyv na euro mala aj očividná neochota Španielska požiadať o zahraničnú núdzovú pomoc, keďže tento postoj Madridu investorov znervózňoval.

Jen voči doláru klesol pre špekulácie, že japonská centrálna banka pravdepodobne uvoľní menovú politiku po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) minulý týždeň spustil nový menový stimul.

Euro si voči doláru odpísalo 0,5 % a oslabilo na 1,3054 USD/EUR. Rovnako o 0,5 % spoločná európska mena klesla aj oproti japonskému jenu, a to na úroveň 102,69 JPY/EUR. Kurz americkej meny a jenu bol 78,61 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...