Euro oproti doláru mierne oslabilo

LONDÝN 6. februára (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok mierne oslabilo. Spoločná európska mena sa na chvíľu zotavila po tom, ako Európska centrálna banka (ECB) rozhodla, že úrokové sadzby ponechá na nezmenenej úrovni.

Väčšina analytikov je však presvedčená, že ECB bude musieť v najbližších mesiacoch podniknúť nejaké kroky na podporu ekonomického rastu, a preto sa mnohí negatívne pozerajú na perspektívu vývoja kurzu eura voči doláru.

Vo štvrtok euro oproti doláru kleslo o 0,2 % na 1,3503 USD/EUR. Dolár však od začiatku tohto týždňa oslabil voči jenu o približne 0,5 %. Japonská mena totiž profituje zo svojho postavenia bezpečného útočiska v reakcii na to, že v poslednom období sa vypredávajú akcie a meny nových trhových ekonomík.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...