Euro oproti doláru mierne posilnilo

LONDÝN 20. januára (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena sa v pondelok voči americkému doláru mierne zotavila z dvojmesačného minima.

Počas ázijského obchodovania euro kleslo na 1,35080 USD/EUR, čiže najnižšie od 25. novembra. Neskôr však počas európskeho obchodovania posilnilo na 1, 3550 USD/EUR, čiže oproti predošlému obchodovaciemu dňu bolo vyššie o 0,1 %.

Správa o tom, že čínska ekonomika v štvrtom kvartáli 2013 medziročne posilnila o 7,7 %, čiastočne pomohla austrálskemu doláru.

Rast čínskeho hrubého domáceho produktu (HDP) sa síce spomalil z úrovne 7,8 % v treťom štvrťroku, ale mierne prekonal očakávanie trhu, že sa zväčší iba o 7,6 %. Austrálsky dolár oproti svojmu americkému menovcovi posilnil o 0,1 % na 0,8790USD/AUD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...