Euro oslabilo, investori nakupovali americký dolár

LONDÝN 27. marca (WEBNOVINY) – Zväčšujúce sa obavy, že dohoda o poskytnutí zahraničnej pomoci Cypru, by mohla znamenať finančnú spoluúčasť súkromných investorov na budúcich poskytovaniach núdzovej pomoci v eurozóne, zatlačili v stredu spoločnú európsku menu na štvormesačné minimum voči doláru. Euro oslabilo o 0,6 % na 1,2782 USD/EUR, čiže najnižšie od konca novembra.

Investori nakupovali americký dolár, ktorý sa často považuje za útočisko v časoch neistoty. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, to posunulo na 7,5-mesačné maximum 83,192 bodu.

Zotavil sa aj japonský jen, keďže investori vzhľadom na problémy v eurozóne uprednostňovali najlikvidnejšie meny. Euro voči jenu kleslo o 0,6 % na 120,65 JPY/EUR. Dolár voči japonskej mene tiež mierne oslabil, a to na 94,30 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...