Euro oslabilo voči doláru aj jenu

LONDÝN 7. januára (WEBNOVINY) – Dolár v pondelok oslabil voči jenu v dôsledku vyberania ziskov po tom, ako minulý týždeň rýchlo stúpol na 2,5-ročné maximum voči japonskej mene.

Dolár však posilnil voči euru pre dohady, že Európska centrálna banka (ECB) by mohla signalizovať budúce zníženie úrokových sadzieb. Dolár si oproti jenu odpísal 0,3 % a oslabil na 87,87 JPY/USD.

Spoločná európska mena oproti jenu klesla o 0,6 % na 114,57 JPY/EUR. Voči doláru oslabila o 0,3 % na 1,3038 USD/EUR. Podľa analytikov euro pravdepodobne zostane pod tlakom, keďže trhy sa pred zasadaním ECB, ktoré bude tento týždeň, opäť sústreďujú na dlhovú krízu eurozóny. Akýkoľvek náznak menového stimulu alebo komentár o slabosti ekonomiky by euro mohli zatlačiť nadol.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...