Euro oslabilo voči doláru aj jenu

NEW YORK 7. februára (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok kleslo na týždňové minimum voči doláru a oslabilo aj oproti japonskému jenu po tom, čo prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi vyhlásil, že v hospodárskom výhľade eurozóny prevažujú negatívne riziká.

Podľa Draghiho možno očakávať, že ekonomika menovej únie zostane v najbližších mesiacoch slabá a postupne sa začne zotavovať až v neskoršej časti roka.

Euro voči doláru kleslo o 0,6 % na 1,3443 USD/EUR a oproti jenu o 0,7 % na 125,78 JPY/EUR. Euro najskôr udržalo svoje zisky, keď ho podporilo rozhodnutie ECB ponechať základnú úrokovú sadzbu na úrovni 0,75 %.

Po tom, čo Draghi vyhlásil, že ECB bude monitorovať dopady výmenného kurzu eura na hospodársky rast a cenovú stabilitu, sa však spoločná mena prepadla na denné minimum 1,3427 USD/EUR.

Na stredoeurópskych devízových trhoch do 15:29 SEČ posilnila česká koruna o 0,53 % na 25,228 CZK/EUR, poľský zlotý o 0,29 % na 4,169 PLN/EUR a maďarský forint o 0,43 % na 292,9 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...