Euro oslabilo voči doláru aj oproti jenu

LONDÝN 5. marca (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v pondelok oslabila pre obavy zo situácie v Grécku. Mnohí sú totiž nervózni z priebehu výmeny gréckych dlhopisov medzi Aténami a ich súkromnými majiteľmi vzhľadom na neistotu v otázke, aká časť súkromných veriteľov sa do výmeny zapojí.

Oslabenie indexu nákupných manažérov sektora služieb eurozóny spoločnú menu tiež poškodilo. Euro kleslo na 1,3160 USD/EUR, ale neskôr sa zotavilo na úroveň 1,3195 USD/EUR.

Americký dolár oslabil voči japonskému jenu na 81,20 JPY/USD. Ustúpil tak z piatkového maxima 81,873 JPY/USD, na ktoré sa dostal na obchodovacej platforme EBS. Spoločná európska mena voči jenu, ktorý sa považuje za bezpečné útočisko, tiež klesla. Euro si odpísalo 0,7 % a oslabilo na 107,17 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...