Euro oslabilo voči doláru, kvôli medziročnej inflácii

LONDÝN 30. apríla (WEBNOVINY) – Euro v utorok kleslo po tom, čo štatistický úrad Európskej únie informoval, že medziročná inflácia v eurozóne tento mesiac podľa predbežných údajov klesla na trojročné dno.

Miera nezamestnanosti sa však podľa Eurostatu dostala najvyššie v histórii menovej únie, čo spolu so skoršími údajmi o nečakanom poklese maloobchodných tržieb a spomalení inflácie v Nemecku vystupňovalo očakávania, že Európska centrálna banka (ECB) tento týždeň podporí hospodárske zotavenie znížením úrokových sadzieb.

Svetové devízové trhy – euro, dolár, jen

Euro kleslo o 0,2 % na 1,3077 USD/EUR.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, posilnil na 82,165 bodu po tom, čo sa v pondelok ocitol na takmer dvojtýždňovom minime 82,035 bodu.

Dolár oproti jenu klesol o 0,4 % na 97,40 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...