Euro oslabilo voči všetkým menám, je na mesačnom minime

LONDÝN 5. novembra (WEBNOVINY) – Euro oslabilo v utorok na mesačné minimum voči britskej libre aj japonskému jenu.

Nadol spoločnú európsku menu stiahli špekulácie, že Európska centrálna banka (ECB) môže neskôr v tomto týždni signalizovať ďalšie uvoľnenie monetárnej politiky alebo dokonca môže ohlásiť zníženie sadzieb.

Inflácia v eurozóne minulý týždeň výrazne spomalila.

Niektorí účastníci trhu preto očakávajú, že ECB na svojom zasadnutí vo štvrtok zníži úrokové sadzby alebo aspoň tento krok naznačí.

Euro oslabilo voči libre o 0,7 % na 0,8403 GBP/EUR. Voči doláru kleslo o 0,2 % na 1,3490 USD/EUR. Spoločná európska mena zlacnela voči jenu o 0,5 % na 132,365 JPY/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vzrástol o 0,05 % na 80,591 bodu a nachádzal sa tak pod sedemtýždňovým maximom na úrovni 80,930 bodu z pondelka. Dolár oslabil o 0,4 % voči jenu na 98,23 JPY/EUR a poskočil o 0,5 % voči libre na 1,6048 USD/GBP.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...