Euro oslabuje voči doláru už tretí deň za sebou

LONDÝN 10. augusta (WEBNOVINY) – Euro v piatok oslabovalo voči doláru už tretí deň. Investori predávali spoločnú európsku menu pre obavy, či kroky Európskej centrálnej banky (ECB) pomôžu prekonať dlhovú krízu v eurozóne.

Negatívne na spoločnú európsku menu tiež vplývalo vyhlásenie nemeckého ministerstva hospodárstva, že najväčšiu európsku ekonomiku ohrozujú „závažné riziká“, ktoré vyplývajú z dlhovej krízy v eurozóne.

Euro oslabilo voči doláru o 0,3 % na 1,2270 USD/EUR a vzdialilo sa tak od pondelňajšieho mesačného maxima 1,2444 USD/EUR.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vzrástol o 0,12 % na 82,741 bodu. Dolár posilnil voči jenu o 0,15 % na 78,42 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...