Euro posilnilo voči doláru aj jenu

LONDÝN 10. januára (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok posilnila voči doláru aj jenu po tom, ako Európska centrálna banka (ECB) ponechala úrokové sadzby na nezmenenej úrovni.

Euru okrem toho pomohol aj silný dopyt na aukcii španielskych dlhopisov. Obchodníci uviedli, že euro posilnilo aj pre to, že niektorí účastníci trhu rátali s malým rizikom toho, že ECB by mohla sadzby znížiť. Spoločná európska mena si voči doláru pripísala 0,4 % a stúpla na 1,3118 USD/EUR.

Oproti jenu euro stúplo o 0,8 % na 115,85 JPY/EUR. Dolár voči japonskej mene v porovnaní s predošlým dňom vzrástol o 0,4 % na 88,23 JPY/USD. Britská libra však oproti doláru mierne posilnila, a to o 0,2 % na 1,6052 USD/GBP. Reagovala tak na to, že Bank of England nezmenila úrokové sadzby ani svoj program kvantitatívneho uvoľňovania.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...