Euro posilnilo voči doláru aj jenu

LONDÝN 22. marca (WEBNOVINY) – Euro v piatok vzrástlo po tom, ako sa Cyprus dohodol na odčlenení gréckych dcér zadlžených cyperských bánk. Odpadol tak jeden zo zdrojov neistoty na trhu, keďže sa táto ostrovná krajina snaží vyhnúť kolapsu jej finančného systému.

Skoršie počas obchodovania euro kleslo na dvojtýždňové minimum voči jenu po tom, ako z prieskumu inštitútu Ifo vyplynulo, že podnikateľská nálada v Nemecku sa v marci zhoršila po tom, ako sa štyri mesiace zlepšovala.

Euro vzrástlo voči doláru o 0,4 % na 1,2949 USD/EUR. Ďalej sa tak zotavuje zo štvormesačného minima 1,2843 USD/EUR, na ktorom bolo začiatkom týždňa.

Spoločnú európsku menu vtedy nadol zatlačil vývoj na Cypre, kde parlament neschválil plán zdanenia bankových vkladov, ktorý je podmienkou pre poskytnutie zahraničnej pomoci krajine. Euro voči jenu vzrástlo o 0,3 % na 122,73 JPY/EUR. Po zverejnení prieskumu inštitútu Ifo sa prepadlo až na úroveň 121,44 JPY/EUR. Neskôr však svoje straty zmazalo.

Zo stredoeurópskych mien sa darilo poľskému zlotému, ktorý do 16:32 SEČ vzrástol voči euru o 0,31 % na 4,173 PLN/EUR. Maďarský forint oslabil o 0,41 % na 306,42 HUF/EUR a česká koruna si odpísala 0,09 % a klesla na 25,78 CZK/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...