Euro posilnilo voči doláru aj oproti jenu

LONDÝN 22. novembra (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok pokračovala v posilňovaní. Oproti jenu stúpla na najvyššiu úroveň od konca apríla.

Dôvodom boli očakávania, že medzinárodní poskytovatelia úverov sa čoskoro dohodnú na pomoci Grécku a že Japonsko ešte viac uvoľní menovú politiku. Spoločná európska mena okrem toho vzrástla na trojtýždňové maximum voči americkému doláru.

Oproti jenu si euro pripísalo 0,4 % a stúplo na 106,35 JPY/EUR, ale predtým bolo až na úrovni 106,585 JPY/EUR. Spoločná európska mena o 0,4 % vzrástla aj voči doláru, a to na 1,28845 USD/EUR. Dostala sa tak najvyššie od začiatku novembra. Dolár voči jenu posilnil na 82,84 JPY/USD, čiže najvyššie od začiatku apríla.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...