Euro posilnilo voči doláru, pomohli mu španielske dlhopisy

LONDÝN 7. marca (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok vzrástlo voči doláru po tom ako bezproblémová španielska emisia dlhopisov zmiernila obavy o eurozónu. Investori však zostávajú opatrní pred zasadnutím Európskej centrálnej banky (ECB).

Španielsko predalo dlhopisy v celkovej sume 5 mld. eur, čo predstavuje hornú hranicu plánovaného pásma. Výnosy na aukcii klesli, a to aj napriek politickej neistote v Taliansku.

Očakáva sa, že ECB na svojom štvrtkovom zasadnutí úrokové sadzby nezmení. Podľa analytikov ak sa šéf ECB Mario Draghi nevyjadrí príliš pesimisticky o výhľade pre eurozónu, euro si môže pripísať mierne zisky.

Euro posilnilo voči doláru o 0,4 % na 1,3013 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči iným hlavným svetovým menám, sa naposledy nachádzal na úrovni 82,425 bodu po tom, ako sa v neskorom stredajšom obchodovaní vyšplhal až na úroveň 82,604 bodu, čo bolo najviac od 20. augusta.

Dolár voči jenu vzrástol o 0,1 % na 94,16 JPY/USD a priblížil sa tak k 33-mesačnému maximu 94,77 JPY/USD z 25. februára.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...