Euro sa udržalo nad dvojmesačným minimom voči doláru

LONDÝN 13. novembra (WEBNOVINY) – Euro v sa utorok stabilizovalo nad dvojmesačným minimom oproti doláru, na ktoré sa prepadlo koncom minulého týždňa.

Spoločnú menu podporila správa denníka Bild, že nemecká vláda chce Grécku jednorazovo uvoľniť viac ako 44 mld. eur zo schváleného programu finančnej pomoci. Túto čiastku mali Atény pôvodne čerpať v troch splátkach medzi druhým a tretím kvartálom tohto roka.

Hovorkyňa nemeckého ministerstva financií informáciu nekomentovala a uviedla, že definitívne rozhodnutie o ďalšej pomoci Aténam zatiaľ nepadlo.

Obchodníci na devízových trhoch podľa agentúry Reuters interpretovali správu tak, že Nemecko ako hlavný prispievateľ do záchranných programov eurozóny podporuje čo najskoršie obnovenie pomoci Grécku po tom, čo ministri financií členských štátov menovej únie v pondelok odložili rozhodnutie o uvoľnení ďalších peňazí.

Euro sa pohybovalo bez zmeny na úrovni 1,2703 USD/EUR, keď v skoršej časti obchodovania stratilo 0,3 %. Voči jenu euro oslabilo o 0,1 % na 100,95 JPY/EUR. Dolárový index stagnoval na hodnote 81,075 bodu.

Stredoeurópskym menám sa v utorok nedarilo. Do 16:26 SEČ oslabila česká koruna voči euru o 0,17 % na 25,411 CZK/EUR, poľský zlotý o 0,24 % na 4,176 PLN/EUR a maďarský forint o 0,14 % na 284,73 HUF/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...