Euro sa z pádu voči doláru zotavilo, oproti jenu kleslo

LONDÝN 27. februára (WEBNOVINY) – Euro v stredu najprv kleslo po tom, ako náklady Talianska na požičiavanie si pri prvom predaji dlhopisov po nerozhodných voľbách stúpli.

Spoločná európska mena po aukcii oslabila na 1,3079 USD/EUR z úrovne 1,3123 USD/EUR, na ktorú sa pred tým vyšplhala po správe o tom, že podnikateľská dôvera v eurozóne sa vo februári už štvrtý mesiac po sebe zlepšila.

Z hodnoty, na ktorú spadlo po talianskej aukcii, sa euro mierne zotavilo, a to na 1,3086 USD/EUR. Spoločná európska mena tak bola oproti predošlému dňu vyššie o 0,2 %.

Japonský jen posilnil voči doláru aj euru. Profitoval z toho, že investori, ktorých znervóznila nejasná politická situácia v Taliansku, japonskú menu považovali za bezpečné aktívum. Dolár oproti jenu oslabil o 0,4 % na 91,62 JPY/USD a spoločná európska mena klesla o 0,1 % na 120,01 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...