Euro sa zotavilo z dvojmesačného dna voči doláru

LONDÝN 12. novembra (WEBNOVINY) – Euro sa v pondelok zotavilo z dvojmesačného dna voči americkému doláru. Spoločnú menu podporilo hlasovanie gréckeho parlamentu, kde si vládna koalícia počas víkendu zabezpečila dostatok hlasov na schválenie úsporného štátneho rozpočtu na budúci rok.

Zisky spoločnej meny limitovala neistota pred pondelkovým zasadnutím ministrov financií eurozóny, od ktorého sa neočakáva definitívne rozhodnutie o uvoľnení ďalšej splátky z medzinárodného programu finančnej pomoci pre Grécko.

Atény musia 16. novembra splatiť pokladničné poukážky za 5 mld. eur a počítajú s hotovosťou z úverového programu. Vysoký predstaviteľ gréckej agentúry pre riadenie dlhu však uviedol, že krajina by mohla za účelom vykrytia dlhu v utorok emitovať nové poukážky.

Euro sa obchodovalo bez zmeny na úrovni 1,2715 USD/EUR po tom, čo sa v piatok spoločná mena ocitla na dvojmesačnom minime 1,2690 USD/EUR. Dolár voči japonskému jenu stagnoval na piatkovej hodnote 79,44 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...